משפצים את הבית. הרבה בלגאן, שינויים, לכלוך שמצטבר, אבל הידיעה שיש תאריך יעד לסיום הפרויקט תמיד משמחת אותנו. איך נעשה שנדע מתי ואיך בדיוק השיפוץ שלנו צריך להיעשות? פשוט מאוד: חוזה

ההחלטה על שיפוץ הדירה או הבית כבר התקבלה. עכשיו כל שנותר זה למצוא קבלן בין שלל קבלני שיפוצים שונים הקיימים בשוק. כשאנחנו בוחרים קבלן לשיפוץ הדירה שלנו, נרצה שיהיה רציני, אמין, אחראי ויעמוד בזמנים.

לטובת כך ובעיקר בשביל למנוע אי-הסכמות או הבנות, חוזה שיפוצים הפך להיות חלק בלתי נפרד מכל שיפוץ, קטן כגדול. היום, אנחנו כבר לא מסתמכים על החוזה שבעל פה, אלא מנסחים חוזה בכתב. הגרסאות הרבות של החוזים לשיפוץ דירה שאפשר למצוא ברחבי הרשת יוכלו לשמש אתכם לטובת העניין, אך אל תשכחו להתאים אותם בדיוק לצרכים שלכם.

מה חייב להופיע בחוזה שיפוצים?

בשביל שחוזה השיפוצים באמת יעזור וימלא את תפרידו, חשוב להקפיד שבכל חוזה שיפוצים שתנסחו, יופיעו הנושאים הבאים:

מעוניינים למצוא קבלן שיפוצים? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

 • עלות השיפוץ הכוללת: מהו בדיוק מחיר השיפוץ ומהו כולל: חומרים, כלים כבדים, קבלני משנה, מע"מ. במחיר הכולל חייבות להיות מפורטות כל העבודות שייעשו במסגרת השיפוץ. לדוגמא, בשיפוץ חדר אמבטיה: האם המחיר כולל את הכלים הסניטריים והאריחים?
   
 • לוחות זמנים: מתי השיפוץ יושלם. בדרך כלל, אם מדובר בשיפוצים ארוכים ומורכבים, מומלץ לחלק את השיפוץ לשלבים ולהגדיר מועד סיום לכל חלק. בנוסף, מכיוון ששיפוצים רבים נעשים כשאתם עדיין נמצאים בבית, לסכם מתי הפועלים מגיעים לעבוד ומתי הם מסיימים.
   
 • אופן התשלום: מתי ואיך משולמת התמורה לשיפוץ. נהוג לחלק אותה לשלבים, כמו מקדמה, תשלום בסיום שלב כזה או אחר ותשלום בסיום העבודה. בקביעה על אופן התשלום חשוב לוודא שישנו סעיף לתשלומים נוספים או לאי-עמידה בלוחות זמנים כמעין "קנס".
   
 • הכשרה וכישורים: קבלן השיפוצים יתחייב שהוא רשום ברשם הקבלנים, ושיש לו את הכישורים המתאימים לשיפוץ המתוכנן וגם את האנשים שיעזרו לו לעשות זאת.
   
 • אחריות: במידה וישנה תקלה בשיפוץ – מי מתקן ותוך כמה זמן. לרוב, האחריות תימשך לפחות שנה, ובמקרים מסוימים יותר.
   
 • ביטוח: לקבלני שיפוצים צריכה להיות פוליסת ביטוח צד ג', למקרה שתהיה פגיעה לאחד העובדים, לבני הבית או לאחד העובדים. מומלץ לצרף עותק של הפוליסה לחוזה.
חוזה השיפוצים הוא ההסכמה ביניכם לבין הקבלן לגבי העבודה, ולכן רצוי להשקיע בו מחשבה ומאמץ. עוד לפני חתימה על החוזה חפשו המלצות ובקשו מהקבלן שמות של לקוחות מרוצים. כך תוכלו להיות בטוחים שהשיפוץ שלכם יצא לא פחות ממושלם