סגירת מרפסת לחדר מהווה פתרון בעלות יחסית אטרקטיבית להגדלת הדירה, הוספת חדר נוספת וכמובן לעלייה בערך הנכס. במקרים רבים סגירת מרפסת לחדר ממש משנה את הדירה הקיימת ויוצרת את המרווח שכל כך ייחלתם לו. כמובן שכמו בכל פרוייקט בנייה/שיפוצים  - חשוב מאוד להכיר את הדגשים, ללמוד את האפשרויות השונות שעומדות בפניכם ולבחור בצורה חכמה וקפדנית. לא מדובר על פרוייקט מורכב וארוך - אבל עדיין עלותו לא זניחה וחשוב לעשותו בצורה הטובה ביותר.

איך סוגרים מרפסת לחדר

אנחנו כמובן נסקור כאן את האפשרויות הקבועות שבאמת הופכות את המרפסת לחדר נוסף ולא אפשרויות ארעיות (ברזנט, ניילון וכו').

סגירה בבנייה -
באפשרות זו הסגירה נעשית בבנייה ממשית של בלוקים ובטון. כמובן שצריכים להשאיר מקום לחלונות. זו אפשרות שיוצרת המשכיות מלאה לבית. היא יחסית מורכבת ויותר קשה לבצע אותה וגם זמן הביצוע ארוך יותר. לא כל מרפסת מתאימה לסגירה בבנייה והדבר תלוי בסוג המרפסת.


למומחה בתחום סגירת מרפסת התקשרו עכשיו: 052-9708804


סגירה בעץ -
אפשרות זו היא בעצם בנייה של מין פרגולה אבל סגורה לגמרי, בתוספת יריעות או פוליגל כנגד הגשם. אפשרות זו לא אטומה מבחינת קול ומבחינת מים כמו האפשרויות האחרות ומחירה יכול להיות זול יותר. היא הפחות מומלצת.

סגירה באלומיניום -
זו אפשרות פופלארית גם בגלל שהיא נותנת איטום לרעש ומים ברמה הגבוהה ביותר (יותר מבלוקים) וגם זמן הביצוע קצר מאוד ויכול להיות 2-3 ימים בלבד. מבחינת מראה, הסגירה הזו בולטת הרבה יותר ולא נראית המשך טבעי לבית, אבל ישנם עיצובים רבים ואפשר לחיות איתם.


מה הדגשים שחייבים לשים לב כשבאים לסגור מרפסת לחדר

איטום למים -
אולי הנקודה הרגישה ביותר. מדובר על תוספת בנייה לבנייה הקיימת, כל החיבורים כל האלמנטים חייבים להיות ברמת איטום גבוהה מאוד כדי שלא נתעורר ליד שלולית ענקית בתוך הדירה.

איטום לרעש -
אם החדר הנוסף הופך לחדר שמיש ואנחנו גם מבטלים את ההפרדה שהיתה בין הדירה הקיימת לבין המרפסת - אז חשוב מאוד שתהיה אטימות גבוהה מאוד לרעש, במיוחד אם הדירה ממוקמת ברחובות ראשיים.

עמידות -
אנחנו לא מחפשים פתרון זמני. הסגירה צריכה להיות עמידה לשנים ובכל מזג אוויר. כמובן שהמרפסת גם צריכה להיות יציבה ברמה הגבוהה ביותר.

עלויות של סגירת מרפסת לחדר


סגירה בעץ - בין 400-700 ש"ח למטר (גג או קיר).
סגירה בבנייה - מורכב יותר לתמחר (כולל בנייה, טיח, יציקות) - בסביבות ה10-15,000 ש"ח למרפסת של 10 מ"ר
סגירה באלומיניום - בין 500-1000 ש"ח למטר (גג או קיר). בין 20-50,000 ש"ח לפרוייקט כולות (בהנחה של מרפסת בגודל 10 מ"ר וסגירה כולל גג)


למומחה בתחום סגירת מרפסת התקשרו עכשיו: 052-9708804


כמובן שכל פרוייקט הוא שונה, בהתאם ל: גובה המרפסת, המבנה הקיים של המרפסת (יש מרפסות מורכבות, יש מרפסות שצריך רק לסגור קיר וגג), מיקום המרפסת בארץ, דחיפות הפרוייקט, רמת הפרופיל והעץ וכו'.

לסיכום, כמו בכל החלטה, יש די הרבה אופציות לבחור מביניהן, אבל אל תקלו ראש בהחלטה וגם לאחר שבחרתם - הקפידו על הסכם מסודר, קבלת אחריות על הסגירה וכמובן  - ביצוע מושלם.