קבלנים רשומים הם קבלנים שרשומים בפנקס הקבלנים. בפנקס הקבלנים יש עשרות סיווגים שונים לפי תחום ואחד הסיווגים הוא קבלני שיפוצים רשומים. כלומר קבלן שרשום בסיווג שיפוצים ורשום בפנקס הקבלנים. קבלן יכול להיות רשום ביותר מסיווג אחד

היום רשומים למעלה מ10,000 קבלנים בפנקס הקבלנים והערכות מדברות על למעלה מ1500 שרשומים בסיווג שיפוצים. כאן תוכלו לבדוק האם קבלן הוא רשום בפנקס הקבלנים - פנקס הקבלנים. שימו לב שלפעמים השם קצת שונה וקשה לחפש לפי השם. כמובן שאם יש לכם את מספר הרישיון (כל קבלן מקבל מספר רישיון ייחודי) אפשר לחפש בקלות.

לכל סיווג יש דרישות משלו וכמובן שהדרישות מקבלנים רשומים ברמה הגבוהה של הבנייה שונים מדרישות בתחום השיפוצים. הקבלן הרשום יכול לבקש להעלות את סיווגו אחרי שנה וכמובן רק לאחר שהוכיח שהוא ראוי להעלאה הזו. את הדרישות לרישום בפנקס הקבלנים אפשר לסכם ב: ניסיון והוכחת ניסיון בפרוייקטים מהסוג שמבקשים להרשם בו, תצהירים על תיקים במשטרה, התחייבות של מהנדס עובד החברה או נותן שירותים לחברה, ביקורת של רו"ח, תצהיר מנהלים ועוד.

לגבי רישום בסיווג שיפוצים (סיווג 131) - חובה ניסיון של מספר שנים בתחום השיפוצים, לעיתים הקבלן צריך להיות רשום בסיווגים מקבילים כמו בנייה (100), בטון ושלד (130) ועוד וחייב לעמוד במספר מבחנים. העובדה שקבלן הוא רשום אינה משנה לאיכות עבודתו, אמינותו, מקצועיותו. ישנם שיפוצניקים רבים שאינם רשומים ועושים עבודה טובה ובהחלט יכול להיות קבלן שיפוצים רשום שלא עושה עבודתו ראוי או לוקח מחירים מופקעים.

שיפוצניק או קבלן שיפוצים רשום

באופן כללי אין קביעה חד משמעית האם חובה לקחת קבלן שיפוצים רשום. קבלן שכזה לא יבטיח לכם את העבודה הטובה והמקצועית ביותר ובטח ובטח לא יבטיח אדיבות ושירותיות לאורך הדרך. בתחום הבנייה, בנייה ציבורית ופרטית - חשוב יותר נושא הרישום מפני מדובר על התחייבות להעסיק מהנדס ומדובר על בניית בתים או מבנים בהם קריטי הניסיון. בשיפוץ זה פחות משמעותי מבפני שברוב המקרים מדובר על עבודות גמר ואסתטיקה ובהם הרישוי לא משנה.

בחרו את הקבלן שלכם לפי ההמלצות שלו בפועל, לפי הניסיון שלו בפרוייקטים מהסוג שלכם, המחירים שלו והמקצועיות שלו בתהליך. אם התחברתם לבן אדם (לאחר כל הבדיקות שמנינו קודם) אז זה חשוב יותר מהעובדה שהוא רשום או לא רשום. אם במקרה יצא קבלן רשום שעומד בכל הקריטריונים שמנינו קודם - מה טוב.