אנחנו יודעים עד כמה התקופה של שיפוץ דירה יכולה להיות קשה ומסורבלת, בגלל זה אנחנו נעזור לכם לבחור קבלני שיפוצים שיעשו את השיפוץ בצורה מהירה וטובה, בשביל שהתקופה הזאת תעבור לכם מהר
 
בזמן שעולם הנדל"ן חוגג את עליית המחירים, עולם השיפוצים נהנה מעדנה משלו. למרות שבחודשים מסוימים בשלוש השנים האחרונות היתה ירידה מסוימת בכמות השיפוצים, עדיין העלייה במחירי הדירות והקושי לרכוש דירה חדשה משכו אנשים רבים להתחיל בשיפוץ הדירה הישנה. כנאמר, אם לא חדש לגמרי, לפחות קרוב לזה.

כפי ששמענו לא פעם תהליך שיפוץ דירה הוא הליך שדורש חשיבה מערכתית רחבה, לא רק איזה קיר נשבור ומה נעשה באמבטיה אלא הרבה יותר מזה, לשם המחשה, הנה כמה נקודות שצריך לחשוב עליהן:

  • מתי לעשות את השיפוץ – אם עושים את זה בקיץ , הלימודים של הילדים לא נפגעים אבל מצד שני החופשה שלהם כן.
  • איפה ישנים בזמן השיפוצים – האם להשכיר דירה, לחזור אל ההורים או ללכת לבית מלון
  • מה עושים עם החפצים – לקחת למחסן או להשאיר בחדר נעול שלא עובר שיפוץ
  • עבודה – להשאיר את ניהול השיפוץ בידי קבלני שיפוצים או להפסיד ימי עבודה בשביל להיות באתר השיפוץ?
  • מה משפצים - כמובן שרוצים הכל, אבל לעיתים יש מגבלות וצריך לבנות תוכנית נכונה והגיונית
  • כמה משקיעים בתקציב - שוב, לרובנו יש מגבלות וצריך לתכנן נכון ולהשאיר 10-15% לשינויים בלתי מתוכננים.

פירוט קטן של חלק מהנקודות שסקרנו קודם:

זמן

נושא הזמנים, כמה זמן יקח לסיים את תהליך השיפוץ, הוא אחד החשובים ביותר ואחד הבעייתיים ביותר. עליו יש המון ויכוחים ואי הסכמות בין הלקוחות לבעלי המקצוע ובין הלקוחות לעצמם. שיפוץ שנגרר ומתמשך גורם לפגיעה באיכות השיפוץ, גורם לעלייה במחיר השיפוץ וצריכים לעשות הכל כדי להימנע ממנו.

הדרך הטובה ביותר להימנע ממנו היא להגדיר לוחות זמנים מאוד צפופים מלכתחילה. שיפוצניק שיודע שהוא צריך לסיים את השיפוץ בשבועיים, לא יקח עבודה נוספת באמצע, אבל כשהוא צריך לסיים בחודש או בלי תאריך, אז ינסה לקחת כמה עבודות במקביל.

יש היום חברות בשוק שרוכבות על נושא הזמן ומציעות שיפוץ דירה בתהליך של יומיים-שלושה עד שבוע. בכל מקרה, דאגו ללוחות זמנים צפופים שרק עמידה בהם משחררת כספים ואף מתגמלת את בעל המקצוע.תקציב


הנושא השני, שקשור מאוד לנושא הראשון הוא התקציב. התקציב חייב להיות ידוע לפני שאתם מתחילים את עבודת השיפוץ. התקציב חייב לכלול לפחות 10-15% של הוצאות בלתי מתוכננות. התקציב חייב להיות מחולק כך שעמידה של השיפוצניק באבני הדרך, היא שמשחררת לו חלקים נוספים מהתשלום. תהיו קמצנים עם התשלום, אבל לא יותר מידי.

אם תכניסו גם אלמנט שמתגמל את בעל המקצוע בבונוס (בגובה נניח 5% מכלל העסקה) - כשהוא מקצר את הזמנים - זה גם יכול לעזור. אל תחרגו משמעותית, תהיו שמרנים עם הכסף שלכם. שיפוץ יכול להפוך בקלות לבור ללא תחתית, אל תתנו לו.למומחים בתחום שיפוץ דירה התקשרו עכשיו: 052-9708804

 
אלו רק חלק מהנקודות שצריך לקחת בחשבון כאשר מתחילים תהליך של שיפוץ, אל הנקודות הנ"ל צריך להוסיף אלמנטים נוספים. למשל, אם החלטתם ללכת על שיפוץ דירה עליכם לוודא שיש בידכם את התקציב לכך.  עלות שיפוץ דירה בסיסי מתחיל בעשרים אלף שקל ויכול להגיע גם למאה אלף שקל.

מה הכוונה שיפוץ דירה בסיסי? (אחד מהחדרים הבאים, שיפוץ מורכב יכלול את כולם)

שיפוץ סלון –החלפת ריצוף/התקנת פרקט
שיפוץ מטבח – שינוי ארונות ושיש
שיפוץ חדר אמבטיה– החלפת אמבטיה , החלפת קרמיקה, התקנת ג'קוזי
שיפוץ חדר ילדים – צבע ומרצפות , חלוקת חדרים
סגירת מרפסות או פתיחת מרפסת נוספת

בדרך כלל במהלך שיפוץ דירה נהוג גם להחליף את כל החלונות והדלתות הפנימיות. רוב השיפוצים דורשים גם התקנת נקודותחשמל נוספות , החלפת ברזים, וצביעה בכל החדרים בסוף התהליך.כיצד נקבע מחיר שיפוץ דירההמחיר של שיפוץ דירה נקבע מן הסתם על פי הצרכים שלכם, אך צריך לקחת בחשבון שהוא לא אחיד, הכוונה ששיפוץ מטבח למשל יהיה חלק מתקציב השיפוץ אך הוא יקבע על ידי גורם אחר מזה שקובע את המחיר של שיפוץ חדר אמבטיה או סגירת מרפסת. לכן צריך לזכור כל הזמן שכל מחיר שנקבע הוא כמו תהליך שמתחיל מאפס, עם אנשים חדשים.

בעלויות של שיפוץ הדירה מרכיב חשוב מאוד הוא עלות החומרים. מול קבלן השיפוצים אתם כבר תסגרו את עלות העבודה, אבל בעלות החומרים יש הבדלים גדולים מאוד בין מוצרים שונים ואלו דברים שאתם צריכים להכתיב. כיור יכול לעלות 500 ש"ח ויכול לעלות 2500 ש"ח - הכל תלוי מה אתם רוצים.

לכן חשוב לבקר בתהליך בכל המקומות הרלוונטיים, לראות עלויות לדעת על ההפרדה בין עלות העבודה לבין עלות החומרים.

את תשלום העלויות כפי שאתם בוודאי יכולים להניח מחלקים למספר תשלומים, מקדמה לפני תחילת העבודה, בדרך כלל של עשרים אחוז, בזמן תהליך העבודה לשלם את רוב הכסף, שוב בתקופות שונות, ובסוף העבודה את השאר.

החלוקה הנכונה היא עשרים, שישים, עשרים. התשלום כולל הן את העבודה והן את חומרי העבודה השונים. על מנת שהוא יהיה מחיר קבוע או לפחות שיהיה עליו פיקוח, וודאו שמראש נקבע מה הוא כולל וכל שינוי בו חייב לקבל את אישורכם.למומחים בתחום שיפוץ דירה התקשרו עכשיו: 052-9708804


כיצד תדעו אם השיפוץ מוצלח


קודם כל שיפוץ מוצלח מתחיל בתהליך השיפוץ עצמו. אם השיפוצניק שבחרתם הוא בן אדם, מקצועי ונעים - אז התהליך יהיה מוצלח וחיובי. אתם תזכו לראות את הבית שלכם משתנה, תהנו מתהליך הבחירה של חומרים והאפשרויות הרבות שעומדות בפניכן, תזכו לפתור בעיות או לקבל החלטות רבות שעולות במהלך השיפוץ. אם לא בחרתם שיפוצניק נכון, גם התהליך עצמו יהיה לכם סבל וקשה.

כמובן שלאחר שהשיפוץ נגמר ותלוי מה בדיוק בוצע בשיפוץ - לא מספיקה התחושה האישית שלכם וגם לא מראה עיניים. ההמלצה שלנו, תזמינו חברת בדיקת מבנים על מנת שתבחן אלמנטים שונים ומהותיים בשיפוץ. חברות אלו בוחנות עבודות ריצוף, אינסטלציה, צבע, טיח, חלונות וחשמל. כל עבודה תיבחן הן על פי תוכנית העבודה והן על פי תקני בנייה. בדיקה שכזו תחסוך מכם עוגמת נפש ואת הצורך לשפץ בעתיד.
 
מחפשים בעלי מקצוע לשיפוץ דירה? אנחנו נעזור לכם למצוא אותם בקלות. תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם. אצלנו תוכלו למצוא גם מדריכים שיעזרו לכם ללמוד עוד על הנושא