שיפוץ מקלחת בבית, אם נעשה נכון ובחוכמה - יכול להביא לשינוי גדול באחד החדרים שאנחנו משתמשים בהם בתדירות הגבוהה ביותר. בחירת החומרים, תזמון השיפוץ וכמובן בחירת שיפוצניקים מומלצים - תהפוך את התהליך לנעים ואת התוצאה לכיפית.

מקלחת, בעיקר בבתים ישנים, עלולה להיות לא נעימה. בגלל שמדובר על חדר עם מים ועם יחסית הרבה מנגנונים (מקלחון, אמבטיה, כיור, אסלה) - הם נוטים להתקלקל, להעלות עובש, הקירות רטובים או לחים, הריח לא נעים. ואפשר להמשיך את הרשימה לאין מספיק לחץ מים, המקלחון נוזל, האמבטיה קטנה ועוד ועוד. זו הסיבה שבחירה בתהליך שיפוץ חדר אמבטיה זו אחת הבחירות הנפוצות ביותר כשמגיעים לשפץ בבית.למומחה בתחום שיפוץ אמבטיה התקשרו עכשיו: 052-9708804

כמה דגשים איך לעשות זאת נכון:

ילדים או מבוגרים

חשוב מאוד מי המשתמשים בחדר האמבטיה. אם מדובר רק על ילדים אז צריך לבחור ריצוף מחוספס, צריך לבחור בדרך כלל אמבטיה ולא מקלחון (בטח אם יש תינוקות או מתוכננים תינוקות). האסלה צריכה להיות מתאימה ונוחה מאוד לניקוי. הארונות אמבטיה והכיור - גם נוחים לשימוש, כולל הפעלה של מים חמים וקרים, גם צריך מספיק שטח שיש לשים את כל הבלאגן שילדים הכי אוהבים להשאיר על השיש. גישה נוחה לעוד ניירות טואלט ועוד חומרי ניקיון (סבונים, משפחת שיניים ועוד) גם חשובה.

במקלחות של מבוגרים אפשר לשים דגש יותר על העיצוב והפינוק. מקלחון מפנק וגדול עם ראש מקלחת של 20 או אפילו 30 ס"מ. ארון אמבטיה לא חייב להיות גדול, ברז יפה אפשרי. כמובן שבכל אחת מהאמבטיות, במידת האפשר מבחינת הגודל - חשוב שתהיה אסלה.

בחירת החומרים

מבחינה שיפוצית, החומרים לא משמעותיים ובעל מקצוע טוב ידע לעבוד כמעט עם כל חומר. כמובן שריצוף יוקרתי דורש התנהלות עדינה וזהירה יותר לעומת ריצוף רגיל. התקנה של מקלחון משוכלל עם חשמל והכל, דורשת ידע וניסיון בנושא, כנ"ל התקנה של ג'קוזי. החומרים צריכים גם להתאים למשתמשים במקלחת - שוב ילדים או מבוגרים. אם מדובר על מקלחת של מבוגר שתנועתו מוגבלת אז צריך לשים יתר דגש על התאמה של האמבטיה וכניסה לאמבטיה, גובה הכיור ועזרי תנועה בתוך חדר האמבטיה. וכמובן שבחירת החומרים מושפעת מהתקציב.

מבחינה עיצובית בחירת החומרים צריכה להתאים לשאר הבית, הן בצבעים והן בחומר עצמו. למרות שיש נטייה לאפשר באמבטיה "להתפרע" עם עיצוב שונה מעיצוב הבית. הכל תלוי באופי שלכם.

בחירת בעל המקצוע

בכל תהליך של שיפוץ חשוב לשים דגש גדול על בחירה נכונה של בעלי מקצוע. בתהליך שיפוץ מקלחת זה חשוב עוד יותר בגלל שיש מורכבות ומספר מנגנונים שחשוב ביותר להתקינם נכון, לאטום נכון, להרכיב נכון ולבצע את הגמר נכון. לסיים תהליך שיפוץ עם מקלחון נוזל, בלי זרם באמבטיה או כל בעיה אחרת מהסוג הזה - יפגע משמעותית בחוויה וכמובן יגדיל את העלויות. ולכן חשוב לבצע את כל הבדיקות שלכם לפני בחירת בעל המקצוע. אל תסתפקו בהמלצות אינטרנט ובקשו לשוחח עם ממליצים או לראות אמבטיות שבעל המקצוע שיפץ.למומחה בתחום שיפוץ אמבטיה התקשרו עכשיו: 052-9708804


בכל תהליך השיפוץ הקפידו על לוחות זמנים, הקפידו לבדוק מנגנונים לפני שהקירות נסגרים והדברים נאטמים, כי אחר כך השינוי יהיה מורכב הרבה יותר. ונסו ליהנות מהתהליך. בהצלחה.